رژیم جنی کریگ

روش جنی کریگ

خرداد ۱۳, ۱۳۹۶ نسخه تغذیه سالم نظرات

جنی کریگ یک بسته رژیم غذایی کامل است و ما فقط راجع به خود غذا صحبت نمی کنیم. با استفاده از این برنامه، شما یک غذای از پیش بسته بندی شده ی کم کالری، یک مشاور برای ارائه ی پشتیبانی تلفنی یا حضوری،  ابزارهای آنلاین و برنامه ی ورزشی را دریافت می کنید تا به شما در برنامه ریزی و دنبال کردن وعده های غذایی کمک کند.

در این برنامه هیچ غذایی ممنوع نیست، گزینه های سم زدایی یا منوهایی که با غذاهای عجیب و غریب پر شده اند و ادعای ذوب کردن چربی را دارند.

شما حداقل در ابتدای کار، به صورت هفتگی منوهای جنی کریگ را با ۷۰ غذای مختلف از پیش بسته بندی شده می خورید. شما در هر روز ۱۲۰۰ کالری را دریافت می کنید که بستگی به قد و وزن شما دارد.


آیا این رژیم موثر است؟

وب سایت جنی کریگ بخشی بر روی علم سخت، پشت برنامه دارد. کمپانی اشاره بر یک مطالعه ی منتشر شده در مجله ی انجمن پزشکی آمریکا دارد که در آن مردمی که از برنامه ی جنی کریگ برای یک سال پیروی می کنند، به طور میانگین ۱۰%  از وزنشان را از دست دادند و به احتمال زیاد برای یک سال دیگر این رژیم را در مقایسه با افراد دیگری که رژیم می گیرند، حفظ می کنند.


چه چیزی می توانید و چه چیزی نمی توانید بخورید؟

علاوه بر وعده های غذایی از پیش بسته بندی شده  جنی کریگ، شما می توانید میوه ها و سبزی های تازه و محصولات لبنی کم چرب را مصرف کنید.  رویکرد جنی کریگ بر روی انتخاب غذاهای کم چربی تمرکز می کند که سرشار از آب، فیبر و پروتئین هستند تا شما را سیر نگه دارند. به طور کلی، شما می توانید تا جایی که می خواهید سیزیهای بدون نشاسته میل کنید (مانند گوجه فرنگی، کلم بروکلی و فلفل). همچنین می توانید گاهی اوقات نوشابه بخورید. هیچ غذایی به طور کامل خارج از محدوده نیست.

سطح تلاش: متوسط

اولا شما نیاز به پخت غذاها ندارید. وقتی که شما در میانه ی راه برای رسیدن به هدف کاهش وزن هستید، باید شروع به خوردن چند وعده ی غذایی پخته شده در خانه کنید. زمانی که شما به وزن مورد نظرتان رسیدید، باید چهار هفته برای گذار به وعده های غذایی خانگی صرف کنید.

محدودیت ها: شما باید تا زمانی که به هدف تان نزدکی شوید، مقدار زیادی از غذاهای جنی کریگ را میل کنید.

پخت و پز و خرید: غذاهای از پیش بسته بندی شده برنامه ریزی و آماده سازی غذاها را آسان ساخته و وسوسه ی شما برای خرید مواد غذایی مختلف در فروشگاه مواد غذایی راکاهش می دهد.

مواد غذایی یا غذاهای بسته بندی شده: مورد نیاز نیست.

در جلسات حضوری: اختیاری است. بیش از ۶۰۰۰ مرکز کاهش وزن جنی کریگ در سراسر کشور وجود دارد.

ورزش: شما با یک مشاور کار می کنید تا به هدف ۳۰ دقیقه یا بیشتر فعالیت متوسط برای حداقل ۵ روز در هفته دست یابید.


آیا محدودیت ها یا ارجحیت هایی برای رژیم غذایی مجاز است؟

گیاه خواران: گزینه های زیادی برای وعده های غذایی بدون گوشت وجود ندارد. اگر شما گیاه خوار هستید، این برنامه برای شما موثر نمی باسد زیرا تمامی غذهای اصلی گیاهی با لبنیات درست می شوتد.

رژیم کم چربی: تمام وعده های غذایی از پیش بسته بندی شده کم چرب هستند.

رژیم کم نمک: وعده های غذایی جنی کریگ دارای بیش از ۲۰۰۰ میلی گرم سدیم در هر روز نیستند.

فاقد گلوتن: مصرف گلوتن ممنوع نیست. اگر شما مبتلا به بیماری سلیاک هستید یابه دلایلی از مصرف گلوتن اجتناب می کنید، باید از کمپانی در مورد گزینه های دیگری که می توانند برای شما موثر باشند جویا شوید.


نکات دیگری که باید بدانید

پشتیبانی: بسته به سطح عضویت شما، مشاوران سلامتی در مراکز جنی کریگ با تلفن یا به صورت آنلاین در دسترس هستند. کاربران انجمن، اتاق های گفتگو ، بلاگ ها و ابزارهای ژورنالینگ آنلاین برای پیگیری آنچه شما باید بخورید و چگونه باید فعال باشید، در دسترس هستند.


ترجمه شده از وبسایت: www.webmd.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *