در برابر رژیم لاغری شکست نخورید!

بدترین توصیه های کاهش وزن
در برابر رژیم لاغری شکست نخورید!
در برابر رژیم لاغری شکست نخورید!

در برابر رژیم لاغری شکست نخورید!

بدون شک، داشتن شکمی تخت و پهلوهایی خوش فرم، آرزوی تمامی افراد است. درست است که سوزاند چربی های اضافه کار ساده ای نیست اما باید بدانید که به قول معروف، کار نشد ندارد. در این مطلب چند توصیه داریم که به شما کمک می کند تا از شر چربی پهلوهایتان خلاص شوید و کمرتان باریک شود. رژیم گرفتن واقعا همیشه کار سختی بوده و نیازمند تحمل و صبر زیاد است . در فرایند لاغری چیزی که از همه بیشتر فرد را اذیت می کند و نیاز به صبر و تحمل زیاد دارد.

در رژیم های کاهش وزن انتخاب وعده ها، مقدار خوراک و به خصوص نوع خوراک باید به گونه ای باشد که کالری دریافتی از آنها طی روز کمتر از نیاز بدن باشد و در عین حال باعث احساس سیری شوند.بنابراین باید از خوراکی هایی استفاده کرد که حجم قابل توجهی دارند و به اصطلاح معده را پر می کنند اما کالری زیادی به بدن نمی رسانند. با رعایت این رژیم فرد می تواند ۳ وعده اصلی و ۳ میان وعده هم از خوراکی های مختلف داشته باشد و در عین حال لاغر شود.

اگرچه ممکن است یک فرد با اراده، کنترل و گرسنگی شدید برای مدتی وزنش را کم کند اما این باعث ایجاد ولع و حرص زیاد در آن فرد خواهد شد که به محض شکسته شدن تحملش منجر بهاضافه وزن شدید می شود. معمولا در افرادی که اینگونه رژیم می گیرند بعد از اینکه رژیم شان شکسته می شود وزنی که به دست می آورند از وزن اولیه شان خیلی بیشتر خواهد بود.

متخصصان تغذیه برای پایبندی شما به رژیم و اینکه از گرفتن آن خسته و منصرف نشوید توصیه‎ای دارند. توصیه‌ای که بسیار هم خوشحال کننده است.

درنگ : درست است که برای کم کردن وزن نیاز به یک برنامه و رژیم غذایی مناسب دارید که رعایت آن ضروری است اما اگر با دیدن یک همبرگر وسوسه‎کننده یا سیب زمینی سرخ شده که نمک روی آن‌ها مشخص باشد، دهانتان آب افتاد، نگران نباشید. می‎توانید در یک بازه زمانی طولانی رعایت برنامه و رژیم غذایی یک بار هم تقلب کنید و احساس مجرم‌ها را هم نداشته باشید. خبر خوش این است که در رژیمتان روزی داشته باشید که در آن غذاهای غیر رژیمی میل کنید، خوب نیست، عالی است.

متخصصان تغذیه توصیه می‎کنند برای این که رژیم یکنواخت نشود و خسته نشوید بهتر است چنین روزی را در نظر بگیرید. خیلی اوقات رژیم یکنواخت برای مدتی طولانی باعث می‏‌شود فرد زودتر خسته شده و رژیمش را بشکند یا کلا از رژیم گرفتن و لاغر شدن بگذرد اما با قرار دادن چنین روزی در برنامه رژیم هم جدیت فرد برای رژیم گرفتن بیشتر می‌‏شود و هم دیگر نگران نیست که نمی‎تواند برخی چیزها را بخورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *