دلایل قانع کننده گیاهخواران

اگر می خواهید گیاهخوار شوید بخوانید
دلایل قانع کننده گیاهخواران
دلایل قانع کننده گیاهخواران

دلایل قانع کننده گیاهخواران

چند دلیل زیر مقداری از دلایل بسیار زیادی است که نشان می دهد انسان جزو گیاهخواران می باشد و اشتباهاً از روی حرص، شهوت و یا شاید هم بخاطر اجبار در دورانی که یخبندان سطح کره زمین را پوشانده بود به این تغذیه غلط روی کرد و تابکلی دست از این عادت مضرش بر ندارد روی سلامت و آرامش را نخواهد دید. آنچه مسلم است در طبیعت هر چیز در جای خاص خودش قرار دارد. یک گیاه برای مرداب درست شده و دیگری برای بیابان. ساختمان دهان یک جانور برای چریدن است و دیگری برای دریدن. انسان موجودی نیست که ساختمان بدنش چیزی مقایر با قوانین طبیعت باشد. او نیز زاده طبیعت است و وابستگی نزدیکی به طبیعت داد. هر گاه او را رو یهمرفته با سایر جانوران مقایسه کنیم می بینیم نه شبیه است به جانوران درنده و نه به حیوانات چرنده. بلکه ساختمان بدن او بسیار نزدیک است به ساختمان میمونهای میوه خوار.

تمامی مواد غذایی مغذی و ضروری در گیاهان یافت می شود. گیاهان دارای پروتئین طبیعی هستند ولی ویتامین ها و مواد مغذی همراه با کلروفیل در مواد غذایی حیوانی یافت نمی‌شود. همچنین خوردن غذاهای گیاهی به جای غذاهای حیوانی می‌تواند به حفظ سوخت های فسیلی و سایر منابع انرژی غیر قابل تجدید کمک کند.

بیش از ۲۰۰۰۰ دارو وجود دارد از جمله استرول ها، آنتی بیوتیک ها و هورمون های رشد که در تولید غذاهای بسته بندی و پرورش حیوانات بکار برده می‌شود که با مصرف آنها توسط انسان باعث میشود اثرات این مواد شیمیایی در بدن فرد باقی بمانند.

به طور متوسط گیاهخواران حدود ۲۰ کیلو کمتر از گوشت خواران وزن دارند و خوردن وعده های غذایی گیاهی می تواند شما را سالم نگه دارد و مانع افزایش وزن شما شود و انرژی شما را افزایش دهد. مواد غذایی گیاهی به خاطر داشتن فیبر بالا به هضم راحت غذا کمک می‌کنند و همچنین باعث می شود که قلبی سالم داشته باشد.

تحقیقات نشان داده است که غذا های گیاهی کمتر از غذاهای گوشتی باعث ابتلا به بیماری های از جمله: سرطان، دیابت، فشار خون و بیماریهای قلبی می شود. خوردن غذاهای گیاهی باعث می‌شود که معده به راحتی بتوانید غذا را هضم کند و این باعث می‌شود که احساس سنگینی بعد از خوردن غذا را نداشته باشید و تحرک بیشتری پیدا کنید، بر خلاف خوردن غذاهای گوشتی و دیر هضم. و همچنین باعث می‌شود که راحتتر بخوابید.

در حال حاضر غذاهای خوشمزه گیاهی، کم کالری و کم چرب هستند. رژیم های گیاهی شامل سبزیجات، میوه، غلات و حبوبات هستند و برای کاهش وزن نیز مناسب هستند. گیاهخوار شدن باعث می‌شود تناسب اندام خود را براحتی حفظ کنید. اخیراً یک مطب در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده است که در آن نوشته شده افراد گیاهخوار ۶ سال بیشتر از افراد گوشت خوار عمر می‌کنند. رژیم های غذایی گیاهی، فیبر و آنتی اکسیدان و ویتامین های ضروری و مواد معدنی بدن را فراهم می کنند.

آیا شما می دانید که هر روز هزاران نفر از جمله کودکان گرسنه هستند؟ محصولاتی که می تواند برای تغذیه آنها استفاده شود به عنوان علوفه به دام ها داده می‌شود. اگر تمامی افراد غذاهای گیاهی بخورند، غذای کافی برای تغذیه جمعیتی بیش از ۶٫۳ میلیارد نفر وجود خواهد داشت. گیاهخوار شدن راه حل مناسبی برای رفع مشکل گرسنگی در جهان است. با جایگزین کردن غذاهای گیاهی از جمله میوه و سبزیجات به جای گوشت قرمز، مرغ و گوشت های دیگر می توان هزینه های غذایی را در حدود ۴۰۰۰ دلار برای هر فرد در سال کاهش داد.

و همچنین طبق مطلب منتشر شده در مجله پزشکی بریتانیا خوردن غذاهای گیاهی و گیاهخواری در کودکی باعث افزایش آی کیو (IQ) در دوران بزرگسالی می‌شود.

گوشتخواری با طبیعت بدن انسان سازگار نیست. (نمونه بارز آن اینست که انسان نمی‌تواند بدون پختن، گوشت بخورد.) و از این رو موجب بروز بیماری های مختلف از جمله بیماری های سیستم گوارش، آلرژی ها، بیماری های قلبی و عروقی و انواع سرطان ها می شود. در حالی که انتخاب یک رژیم غذایی گیاهی مناسب، می‌‌تواند سلامتی ما را تضمین کرده و ما را از بیمار شدن و مصرف دارو مصون نگاه داشته و باعث طول عمر شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *