کاهش وزن با رژیم لیموناد

کاهش وزن با رژیم لیموناد

کاهش وزن با رژیم لیموناد

رژیم لیموناد یا رژیم لیمو که به رژیم غذایی شربت افرا نیز شناخته می شود، باعث کاهش وزن سریع در حدود دو هفته می شود. این رژیم غذایی سموم مضر را از بدن شما خارج می کند. رژیم لیمو یک برنامه ساده سم زدایی ۱۶ روزه می باشد. در این مقاله به بررسی فواید و عوارض رژیم لیموناد پرداخته و تاثیرات آن را بر زیبایی پوست و تناسب اندام بررسی خواهیم کرد.

رژیم لیمو یا رژیم لیموناد چیست؟
این رژیم چهار عنصر اصلی دارد:

آب لیمو تازه
فلفل هندی
شربت افرا
آب خالص
این رژیم غذایی گاهی اوقات به عنوان “آب میوه تصفیه کننده” نیز شناخته می شود و  بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن و خلاص شدن از سموم انباشته شده در بدن می باشد. رژیم لیموناد برای تصفیه بدن از سموم مضر، به ویژه در ناحیه روده بزرگ، شگفتی آفرین است. امروزه رژیم لیموناد یکی از سریع ترین برنامه های کاهش وزن برای افرادی است که می خواهند خیلی زود و فوری وزن اضافی خود را از دست بدهند.

با انجام این رژیم غذایی، مجاز به خوردن غذاهای جامد نیستید. هر روز باید ۶ وعده یا بیشتر، از مخلوط لیموناد استفاده کنید. علاوه بر این، آب نمک نیز به تصفیه بدن کمک می کند. افراد مختلف، این رژیم غذایی را عمدتا به مدت دو روز ادامه می دهند. ترکیب کردن غذا با این رژیم غذایی، در کل فرایند رژیم، باعث شکست خوردن هدف اصلی شما می شود. با این حال، در ابتدا و انتهای رژیم غذایی لیموناد، غذا را می توانید اضافه کنید تا بدن شما به راحتی بتواند در این رژیم غذایی بماند.

عملکرد رژیم لیموناد در از دست دادن وزن چگونه است؟
کسانی که رژیم لیموناد را دنبال می کنند، حداقل شش بار در روز، مخلوط آب لیمو، فلفل هندی، شربت افرا و آب خالص را باید مصرف کنند. به جز مراحل ۱ و ۳، از مصرف هر گونه مواد غذایی جامد باید اجتناب شود. در این رژیم، کالری خیلی پایین تر از مقداری است که قبلا مصرف می کردید. افرادی که این رژیم غذایی را دنبال می کنند روزانه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کالری مصرف می کنند که خیلی کمتر از ۱۶۰۰ کالری برای زنان و ۲۵۰۰ کالری برای مردان می باشد. مصرف یک رژیم مایع کم کالری به مدت ۱۰ روز، به بدن شما کمک می کند که  از سلول های چربی به عنوان منبع انرژی برای انجام کارهای ضروری استفاده کند.

عملکرد این رژیم در تصفیه کردن بدن چگونه است؟
عنصر اصلی رژیم لیموناد، لیمو است که منبع عالی از ویتامین C و یک آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها از بین برنده رادیکال های اکسیژن آزاد هستند که به ساختار سلولی آسیب می رسانند و ممکن است منجر به بیماری هایی مانند بیماری قلبی، اختلال شنوایی، سکته مغزی و حمله قلبی شوند.

شربت افرا نیز یک آنتی اکسیدان است و منبع خوبی از منگنز می باشد که به سلول ها در تولید انرژی کمک می کند و برای عملکرد طبیعی عصب و مغز ضروری است. این شربت شیرین و طلایی رنگ، حاوی روی است که سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد. سایر مواد معدنی موجود در شربت افرا مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم از سکته مغزی و فشار خون بالا جلوگیری می کنند.

فلفل هندی ضد آلرژی است، از سرما خوردگی و آنفولانزا پیشگیری می کند، خواص ضد قارچ و ضد سوزش دارد، به هضم غذا کمک می کند، از سردرد های میگرنی پیشگیری کرده و به تولید بزاق کمک می کند.

آب سلول های بدن را هیدراته نگه می دارد، باعث حفظ تورم سلول می شود و به سم زدایی  بدن کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *