رژیم غذایی عروس سلطنتی !

رژیم غذایی عروس سلطنتی !

رژیم غذایی عروس سلطنتی !

بعد از مراسم ازدواج عروسی سلطنتی که رخ داد همچنان همه چشم ها روی مگان مارکل، بازیگر سابق آمریکایی و دوشس ساکس حال میباشد، کسی که داستان ازدواجش با پرنس هری در ۱۹ام می بر سر زبان ها افتاد.

در حالی که همه ی توجه ها به مگان جذب شده است دراین میان رژیم غذایی او نیز مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است، طبق گزارشات مگان قبل از این که شوهر جدیدش را ملاقات کند، عادت غذایی سالم و معقولی داشت، حتی او پرنس هری را متقاعد کرد که از خورن پبتزا دست بکشد، این همان عشق واقعی است. یک تغذیه شناس مشهور میگوید باعث امیدواری است که افراد مشهور به جای اینکه روی چیزهایی که نباید بخورند، بر چیزهایی که باید بخورند تمرکز میکنند، ما به افراد مشهور بیشتری احتیاج داریم که عادت های خوب غذایی را بین مردم گسترش بدهند.

مارکل به برنامه ی غذایی بسیار دقت میکند، و نگرش او بر پایه ی غذاهای سالم که بیشتر از گیاهان تشکیل میشود استوار است، که این امر باعث میشود او باریک و ظریف و همینطور با وقار به نظر بیاید تا مناسب خانواده ی سلطنتی باشد.
ما از متخصص تغذیه او در مرد رژیمش سوال پرسیده ایم و این ده قانون را برای شما آماده کرده ایم.

پرنسس آینده از رژیم غذایی وگان پیروی میکند

دوشس میگوید از سال ۲۰۱۶ سعی کرده که در طول هفته رژیم غذایی وگان را دنبال کند، اگرچه این رژیم در آخر هفته ها شکسته شده است، اما همیشه گیاهان را در مرکز برنامه ی غذایی خود قرار داده، و اعتقاد دارد که این یک رویکرد عالی بود. متخصصان تغذیه معتقدند که گوشت باعث توده بدنی ضعیف و چربی بیشتر میشود و در عوض گیاه خواران یا وگان ها در معرض ریسک کمتری نسبت به بیماری هایی چون دیابت، سرطان، فشار خون و چاقی قرار میگیرند.

کلید موفقیت رژیم وگان استفاده از مواد مغذی مختلف و تازه است، و زمانی که لازم باشد از مکمل ها و غذاهای دیگر نیز استفاده میشود، به عنوان مثال طبق بررسی هایی که انجام شده بیشتر گیاه خواران در معرض کمبود ویتامین B12 هستند اما وگان ها با استفاده از مکمل های غذایی این مشکل را حل میکنند.

اما رویکرد قابل انعطاف مگان در رژیم غذایی اش به این گونه است که او کمتر از کمبود ویتامین ها در بدنش رنج میبرد به این گونه که، او اجازه نمیدهد باید و نباید لیست های غذایی بر او غالب شوند، ، دکتر متخصص بانی تاب موسس سایت BetterThanDieting.com میگوید: اگر مارکل خود را از خوردن پروتئین ها ی حیوانی محروم کند دیگر رژیمش در اولویت قرار نخواهد داشت.

هالتین، دکتر تغذیه ی مارکل میگوید انسان هایی با نگرش بشر دوستانه مانند مارکل معتقد اند رژیم غذایی بر پایه ی گیاهان به محیط زیست احترام میگذارد زیرا گیاهاه خواران و وگان ها از منابع طبیعی کمتری استفاده میکنند و کمتر آنها را در معرض خطر قرار میدهند.
۱- میان وعده با سیب و کره ی بادام زمینی

روزنامه ی الیت دیلی در ژانویه ی ۲۰۱۸ نوشت که میان وعده ی مورد علاقه ی مگان، برش سیب با کره ی بادام زمینی به همراه نمک است، سیب منبع فیبر است و کره ی بادام زمینی سرشار از پروتئین و چربی های سالم میباشد، نمک هم که باعث تقویت مزه ی شیرینی میشود، پس اضافه کردن مقداری نمک مشکلی پیش نمی آورد.

۲- استفاده از نوشیدنی سبز به جای قهوه

روزنامه ی دلیش در ۲۰۱۶ نوشت که مارکل عادت دارد به منظور سرحال نگه داشتن خودش در عصرها از نوشیدنی سبز به جای قهوه استفاده کند، این معجون باعث تمیز کرن کلیه ها در طول روز میشود. نوشیدنی سبز راه خوبی برای رساندن ویتامین ها و آب رسانی به بدن است، این نوشیدنی ترکیبی از سیب، کلم، اسفناج، زنجبیل و لیمو میباشد. هالتین میگوید هر نوع نوشیدنی که از گیاه بیشتری نسبت به میوه در آن استفاده شود باعث کاهش کالری و قند میشود، اگر این نوشیدنی ها را آماده تهیه میکنید، لیبل ارزش غذایی آن را چک کنید.

وی با نوشیدنی سبز موافق است و میگوید این نوشیدنی به علت داشته زنجبیل که طعم تندی دارد، باعث انرژی بخشیدن میشود، و همچنین به علت قاطی شدن انواع میوه ها و سبزیجات به آب، نیاز بدن به گیاهان برطرف میشود، اما او هشدار میدهد که این نوشیدنی نمیتواند فیبر و پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کند، پس به همراه آن باید مکمل هایی مانند لوبیا سبز برای به دست آوردن پروتئین و آووکادو و بلوبری به منظر تامین فیبر مورد نیاز بدن استفاده کرد.

۳- چای کامبوجیا

مارکل در گفت و گو با Mind Body Green گفت که او طرفدار گیاه کامبوجیا است. این گیاه که کمی طعم سرکه دارد باعث میشود بعضیها به آن علاقه داشته باشند، چای آن نیز یک منبع طبیعی از پروبیوتیک ها است که اثبات شده است به هضم غذا و کم شدن استرس کمک میکند. البته تحقیقانت روی خواص کامبوجیا همچنان ادامه دارد اما چیزیکه فعلا ثابت شده این است که این گیاه دارای مقدار کمی الکل است، به همین دلیل زمانی که مارکل میخواهد فرزند خاندان سلطنتی را به دنیا بیاورد باید آن را ترک کند.

۴- علاقه زیاد او به اومگا ۳

مارکل میگوید که غذای مورد علاقه ی او برای ناهار سوشی میباشد البته بدون برنج سفید، غذاهای دریایی مانند ماهی تن و ماهی ساشیمی برای قلب بسیار مفید هستند و بهتر است که در رژیم غذایی گنجانده شود، متخصص تغذیه ی مارکل میگوید اگر چه ساشیمی راه خوبی برای ذخیره ی کالری است اما بهتر است که در کنار ساشیمی از برنج قهوه ای و جلبک دریایی به منظور جایگزینی فیبر استفاده کند.

۵- مارکل به آب بسیار اهمیت میدهد

زمانی که او در یک مجموعه ی تلوزیونی بازیگر بود عادت داشت که روز خود را با آب ولرم به همراه لیمو شروع کند، اما به دلیل اینکه او دیگر در یک خانواده سلطنتی وارد شده ممکن است که مجبور شود این عادتش را با چای جایگزین کند، البته همچنان عادت دارد که در طول روز از ۲ لیتر آب استفاده کند، پس به نوشیدن آب و هیدراته نگه داشتن بدنتان در طول روز توجه داشته باشید زیرا از اهمیت زیادی برخوردار است. خصوصا اگر از افزودن لیمو در آب لذت میبرید این کار را انجام دهید، همه میدانیم که نوشیدن آب قبل از غذا باعث میشود که حس کنید اشتهای کمتری دارید و به همین سادگی به رژیم شما کمک میکند، یک تحقیق نشان داده افرادی که قبل از غذا آب مینوشند درصد کمتری نسبت به افرادی که این کار را نمیکنند کالری جذب میکنند.

۶- استفاده از آنتی اکسیدان ها

اگر حتی یک عکس از مارکل را مشاهده کرده باشید حتما به پوست صاف و یکدست او توجه کرده اید، او خودش در مورد زیبایی پوستش اینطور میگوید که اجتناب از گلوتن این تفاوت را ایجاد کرده است، البته ما میدانیم که علاقه ی او به توت آکای در این امر بی تاثیر نیست. بازیگر سابق، بسیار به این توت که غنی از ویتامین، فیبر و آنتی اکسیدان ها هست علاقه دارد، این توت ها با ماست و انواع میوه ها ترکیب خوبی را ایجاد میکند، رنگ بنفش آنها خصوصا در عکس های اینستاگرامی بسیار محبوب و مورد توجه است اما استفاده بیش از حد از توت آکای باعث جذب کالری میشود پس استفاده از آن را از تعادل خارج نکنید.

اگر به نظرتان این توت ها کمی گران می آید نگران نباشید، تمشک، زغال اخته و انواع دیگر توت ها نیز سرشار از ماده ای به نام پلی فنل ها هستند که از پوست در مقابل اثرات افزایش سن و آفتاب محافظت میکنند.

۷- علاقه زیاد به شراب قرمز

مارکل به این که علاقه زیادی به شراب قرمز دارد معروف است، شراب قرمز در سلامتی بسیار تاثیر دارد، استفاده از شراب قرمز به جای نوشیدنی های شیرین بسیار سالم تر است، باعث میشود که هوشیار تر باشید هم چنین باعث میشود که کالری مایع بدن در سطح تعادل قرار بگیرد. اما اگر نوشیدن الکل برای بدن شما منع شده است نباید از آن استفاده کنید.

۸- گیاه کینوا

شاید مگان در بحث رژیم غذایی سالم بسیار معروف باشد اما او هم زمانی از غذاهای بسته بندی شده در فریزر استفاده میکرده. او میگوید که قبل از اینکه در خانواده ی سلطنتی وارد شود در ابتدای هفته مواد غذایی تازه به همراه سبزیجات را به همراه گیاه کینوا ( خاویار گیاهی) و فلفل قرمز خورد شده و دیگر گیاهان عطر دار بسته بندی میکرده و بعدا از آنها استفاده میکرده. لموند میگوید با اینکه اینکه غذاها بسته بندی میشوند اما چیزی از طعم و مزه ی آنها کم نمیشود، مگان راهی سریع برای این قضیه پیدا کرده است که علاوه بر طعم غذا ویتامین های آن نیز حفظ شوند.

کینوا دانه ای است که سرشار از پروتئین و آمینواسیدهاست که اکثر گیاهان فاقد آن هستند، تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ در مجله ی mbc منتشر شده است این طور بیان کرده است: یک کاسه از کینوا نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، تنفسی دارد.

۹- او به کربوهیدرات ها علاقه دارد

مارکل یکی از طرفداران کربوهیدرات هاست، این طرز فکر او کاملا با رژیم غذایی کتوژنیک که در آن از کربوهیدرات ها استفاده نمشود و بسیار هم رژیمی سختی است مخالفت میکند، بعضی از متخصصین میگویند که این کار بسیار خوب است زیرا کربو ها منابع خوب انرژی هستند، البته در صورتی که استفاده از آنها از حدش خارج نشود. مگان گاها از پاستا و سیب زمینی سرخ کرده استفاده میکند، اگرچه اینها انتخابات خوبی در رژیم غذایی نیستند، اما یک متخصص تغذیه میگوید، مارکل زیاد در رژیم غذایی به خودش سخت نمیگیرد، واین بسیار خوب است زیرا باعث میشود که در رژیم خود ثابت قدم باشد و آن را ترک نکند، زیرا بعضی از افراد زمانی که خیلی به خود سخت میگیرند باعث میشود خسته شوند و برای همیشه رژیم خود را کنار بگذارند.

۱۰-او از دسر نمیگذرد

پودینگ دانه ی چیا چیزی نیست که مارکل آن را فراموش کند، اما به هر حال دسر، دسر است. این دسر را میتوانید با آجیل تزیین کنید تا فیبر و پروتئین بدن تان را تامین کند، همچنین میوه های تازه به عنوان شیرین کننده ی طبیعی یا حتی کمی از تکه های کاکائو میتواند به دسر شما طعم بهتری دهد.

دانه چیا به تنهایی منبع خوب از فیبر و چربی های سالم است و مانند بقیه مواد غذایی مورد علاقه ی مارکل سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین های ضروری و مواد معدنی میباشد، که برای مقابله با استرس مفید است. خوردن غذاهای سالم بهترین راه برای این است که انرژی کافی برای لذت بردن از زندگی را داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *